Merkel dhe Juncker optimistë për Greqinë
Gjatë takimit që ka pasur me kreun e Eurogrupit, Jean Claude Juncker kancelarja gjermane Angela Merkel është shprehur optimiste në lidhje kushtet që duhet të plotësojë Greqia për të dalë nga kriza e borxheve.

"Ne tani po shohim nëse ristrukturimi vullnetar i borxhit, i cili është diçka e re për të gjithë ne, dhe që është shumë i rëndësishëm për hapat e mëtejshme t ëGreqisë, është duke u punuar dhe pas kësaj ne shpresojmë që kësti i dytë për Greqinë të miratohet, natyrisht me kusht që Greqia të përmbush detyrimet e saj", deklaroi Merkel. Ndersa Juncker u shperh se ajo çfarë ka ndodhur në Greqi këto javët e fundit e bënuin më shpresdhënës atë. /albeu.com/
Shtuar më 25/02/2012, ora 10:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori