Meksike, bilanci shokues i viktimave
Albeu.com
Autoritetet meksikane kanë bërë publike ditën e premte një listë në të cilën jepet numri i saktë i viktimave që janë shkaktuar nga rivaliteti i ashpër mes karteleve të drogës. Sipas bilancit të paraqitur jën 7 mijë viktima.
Ky është bilanci i luftës ndaj narkotrafikut në 6 mujorin e parë të këtij viti. Shifrat që tejkalojnë madje edhe bilancet e një lufte u publikuan ditën e premte nga autoritetet meksikane dhe mbeten alarmante megjithë masat përforcuese të sigurisë ndërmarrë prej presidentit Kalderon i cili ka rritur prezencën e ushtrisë në zonat me aktivitet të lartë kriminal.
Shtuar më 17/07/2010, ora 06:23
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori