Meksika goditet nga një tërmet i fuqishëm
Një tërmet i fuqishëm ka goditur brigjet e Meksikës perëndimore. Mediat e huaja raportojnë se tërmeti ishte i shkallës 6.4.

Epiqendra e tërmetit ishte e thellë 10 kilometra dhe rreth 140 kilometra në jugperëndim të qytetit Manzanillo në Meksikë, ka konfirmuar Instituti Gjeologjik në SHBA.

Deri tani nuk është raportuar për dëme materiale ose për ndonjë person të lënduar./Albeu.com/
Shtuar më 07/06/2016, ora 14:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori