Medvedev: Te ratifikohet sa me shpejt traktati "START"
Albeu.com
Presidenti rus, Dmitri Medvedev, u shpreh se ditën e premte i kishte paraqitur parlamentit traktatin e ri të çarmatosjes bërthamore ruso-amerikane, START dhe u kërkoi deputetëve ta ratifikojnë atë në të njëjtën kohë me SHBA-në.
"Paraqita për ratifikim traktatin për zvogëlimin e numrit të armëve ofensive", deklaroi presidenti, mësohet nga një njoftimi të televizionit rus, gjatë një takimi me anëtarë të partisë Rusia e Bashkuar, që ka shumicën në parlament.
Shtuar më 29/05/2010, ora 08:42
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori