Mediet arabe raportojnë vdekjen e Bashar Al-Assadit?
Mediet arabe referuar burimeve nga qeveria e Rusisë, kanë raportuar se diktatori i Sirisë Bashal al-Assad ka ndërruar jetë mbrëmë, si pasojë e një prite nga roja e tij.

"Bashar al-Assad është qëlluar disa herë me armë zjarri dhe nuk ka arritur t'i shpëtojë plagëve të marra. Ai u transferua urgjentisht për në spitalin ne Damaskut por vdiq si pasojë e një ataku kardiak dhe hemorragjisë së madhe gjatë operacionit", shkruan "Al Rasab", raportojnë mediet ndërkombëtare.

Ende nuk ka asnjë informacion lidhur me vdekjen e Assad apo nëse ai është ende gjallë. /albeu.com/
Shtuar më 09/04/2017, ora 08:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori