Më i miri, ky grek është tmerri i armiqve të NATO-s në qiell (VIDEO)
Pëlqej
Piloti grek Vassilis Kalogeridis do të ishte kundërshtari i më i rrezikshëm në ajër për këdo që është armik i NATO-s.

Ai është përzgjedhur dy ditë më parë si piloti "Top Gun" i vendeve të NATO-s nisur nga performanca e treguar gjatë stërvitjes së radhës së zhvilluar në Spanjë mes vendeve të Aleancës së Atlantikut të Veriut, shkruan Albeu.com.

Sipas portalit grek onalert.gr, Vassilis ka treguar performancës të shkëlqyer gjatë stërvitjeve dhe është i gatshëm për luftime në ajër, shprehen komandantët e tij pas stërvitjes.

Ai është pilot i avionëve luftarak F-16, të cilët Greqia i ka blerë nga SHBA që prej fillimit të viteve '90. /albeu.com/
Shtuar më 21/03/2018, ora 09:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori