Mbyten 31 emigrantë afrikanë në brigjet libiane
Përmbytjet e mbrëmjes së të premtes në brigjet libiane i kanë marrë jetën të paktën 31 personave, mes të cilëve gra të reja. 22 të mijeturit, të cilët kanë mbërritur në Lampedusa të Italisë bëjnë me dije shfrat e mësipërme.

Refugjatët vinin nga Nigeria, por edhe Senegal, Gambia dhe kanë rrëfyer se mbi gomone gjendeshin gjithsej 53 emigrantë .

Ata treguan se gomonia u përmbys pas tri ditësh nga nisja prej brigjeve libiane. Janë ende nën shok nga çfarë ka ndodhur dhe nga qëndrimi i gjatë në det. /albeu.com/
Shtuar më 28/07/2013, ora 14:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori