Mbyllen zyrat e OKB-se ne Pakistan
Albeu.com
Pas atentatit te mengjesit te sotem ndaj selise se World Food Program ne Islamabad, OKB ka dhene urdher per mbylljen e te gjitha zyrave te saj ne Pakistan.
Lajmin e kane bere te ditur perfaqesues te organizates ne kryeqytetin pakistanez, sipas te cileve zyrat jane mbyllur menjehere.

Atentati i ndodhur mengjesin e sotem u mori jeten pese personave, te gjithe punonjes te agjencise se Kombeve te Bashkuara.

Pakistani eshte nje nga vendet me rrezikshmerine me te larte ne bote dhe shpesh here organizatat apo shtetasit e huaj vihen nen shenjestren e organizatave te shumta terroriste qe verprojne ne vendin aziatik. (tch)
Shtuar më 06/10/2009, ora 03:11
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori