"Mburret" Vuçiç: Putini më priti vetëm mua dhe një president tjetër
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është mburrur me takimin me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, duke e vlerësuar këtë si “një gjë e shkëlqyeshme” që Putin e ka pritur “vetëm atë dhe presidentin e Uzbekistanit, Shavkat Mirziyoyev” në takim.

Vuçiç u tha gazetarëve se Serbia kishte marrë “hapësirën më të madhe” në mediat ruse dhe se “ishte një pjesë e veçantë për Serbinë”.

Ai tha se pjesëmarrja e rojeve të ushtrisë serbe në paradën e fitores së tij sjell “një sens të veçantë krenarie” dhe se “ka një rëndësi të veçantë”.
Shtuar më 25/06/2020, ora 17:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori