Mburoja, nenshkruhet pakti SHBA-Poloni
Albeu.com
Shtetet e Bashkuara dhe Polonia kanë nënshkruar një marrëveshje mbi sistemin e mburojes anti-raketë që do të zëvendësojë projektin e nisur nga Bush. Plani i vjetër parashikonte ndërtimin e një radari anti-raketë në ...
... territorin e Republikës Çeke dhe një bazë me 10 interceptorë në Poloni. Sekretarja e Shtetit, Hillary Clinton ka firmosur marrëveshjen me homologun polak Radoslaw Sikorski, duke kujtuar se projekti në fjalë nuk është kundër Rusisë.
Shtuar më 03/07/2010, ora 18:21
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori