Mbretëresha Beatrix i dorëzon fronin djalit të saj
Mbretëresha e Holandës, Betarix jepë sot zyrtarisht dorëheqjen nga drejtimi i fronit. Ajo ia dorëzon fronin djalit të saj të madh Willem-Alexander.

Ai do të jetë mbreti i parë i Holandës qysh në vitin 1890.
Princi Charles i Britanisë dhe princesha Masako e Japonisë do të jenë në mesin e 2 000 zyrtarëve që do të marrin pjesë në ceremoni.

Beatrix, 75 vjeçe, ka shërbyer për 33 vjet si mbretëreshë e Holandës. /albeu.com/
Shtuar më 30/04/2013, ora 11:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori