Mbi 75 të vrarë në Irak
Albeu.com
Zyrtarët irakianë thonë se të paktën 74 vetë u vranë dhe së paku 75 persona u plagosën nga sulme vetëvrasëse me bombë në dy xhami shiite në një qytet pranë kufirit me Iranin.Autoritetet irakiane dhe zyrtarë ushtarakë amerikanë thonë se objekt i sulmit dukej se ishte hoteli al-Hamra, ku zakonisht qendrojnë gazetarët perëndimorë dhe kontraktorët e huaj.
Shtuar më 19/11/2005, ora 18:10
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori