May kërkon lehtësime të daljes së Britanisë nga BE
Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, ka zhvilluar një vizite në Bruksel për të diskutuar mbi strategjinë e qeverisë për "Brexit".

Pritet që May të nisë bisedimet e "Brexit" në fund të marsit dhe se Britani e Madhe është e interesuar për një proces "të lehtë, konstruktiv dhe të organizuar".

Pas aplikimit të Nenit 50, pritet të nisin negociatat zyrtare për largimin e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian që zgjasin dy vite.

Britania e Madhe do të dalë përfundimisht nga Bashkimin Evropian në verën e vitit 2019. /albeu.com/
Shtuar më 20/10/2016, ora 13:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori