Mattis zotohet se do t'i shkatërrojë pjesëtarët e ISIS-it
Pëlqej
Ministri amerikan i Mbrojtjes, James Mattis u zotua të premten se koalicioni me në krye SHBA ka rrethuar pjesëtarët e “Shtetit Islamik” në strehët e tyre dhe se në mënyrë taktike po përgatiten për fillimin e kampanjës ushtarake në të cilën dëshirojnë që t’i shkatërrojnë.

Agjencia e lajmeve “Reuters” shkruan se përveç Mathis, nga Pentagoni është prononcuar edhe shefi i shtabit të përbashkët, gjenerali Joseph Danford, i cili ka thënë se goditjet e kësaj jave ndaj pjesëtarëve, të cilët i mbështet qeveria siriane, ishin “masë e mbrojtjes së fuqisë”. /albeu.com/

Shtuar më 19/05/2017, ora 22:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori