Masakra në Nicë/ Vëllai i kamionistit: Nuk ishte terrorist
Mohamed Lahouaiej Bouhlel, terroristi i cili shkaktoi vdekjen e 84 personave si dhe plagosjen e qindra të tjerëve, para se të ndërmerrte aktin e rëndë i kishte dërguar 100 mijë euro familjarëve të tij në Tunizi, bëjnë të ditur mediat e huaja.

Vëllai i Mohamed, Jaber Bouhlel, ka thënë për MailOnline se paratë ishin dërguar nga shokët e tij.

“Ai na ka dërguar 240 mijë dinarë tunizian (100 mijë euro) në ditët e fundit. Ai gjithmonë na ka dërguar shuma të vogla parash, siç bëjnë shumë tunizianë të cilët punojnë jashtë shtetit. Por, pastaj ai na e dërgon tërë këtë shumë parash, një pasuri të tërë”, ka rrëfyer ai.

Ndërsa, Jaber pohon se vëllai i tij nuk ishte terrorist. “Vëllai im s’është terrorist”, theksoi ai.

Ndërkohë, babai i Mohamed Bouhlel ka insistuar se i biri nuk ishte mirë mendërisht, ndërsa vuri theksin se ai nuk ishte i radikalizuar në ushtar siç pohon ISIS./Albeu.com/

Shtuar më 16/07/2016, ora 18:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori