Myslimanët e Francës solidarizohen me familjet e viktimave të terrorit
Me qindra myslimanë që banojnë në Francë janë mbledhur në Xhaminë e Madhe të Strasburgut dhe kanë mbajtur një minutë heshtje për viktimat e masakrës së rëndë në Paris.

Ata janë solidarizuar me viktimat dhe familjarët e tyre duke dënuar ashpër dhe duke u distancuar nga aktet terroriste të individëve të caktuar. /albeu.com/

Shtuar më 09/01/2015, ora 19:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori