Masakra, Franca shton masat e sigurisë
Pas masakrës së ndodhur pranë revistës satirike të "Charlie Hebdo" Franca ka marrë masa të rrepta sigurie që mos të ndodhin më të tilla akte terroriste.

Ministri i Brendshëm Bernard Cazaneuve tha se do të dërgojë nëpër qendra të caktuara që shihen më të rrezikuara policë dhe ushtarë.

Masat merren pas masakrës së rëndë në "Charlie Hebdo", ku u vranë gjithsej 17 persona./albeu.com/

Shtuar më 12/01/2015, ora 11:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori