E FUNDIT/ Të shtëna me armë në Tiranë
Maroni: Serbia nuk na njoftoi për kriminelët
Ministri i Brendshëm i Italisë, Roberto Maroni, mohoi se policia italiane nuk
ka mundur të pengojë vandalizmin e huliganëve serbë në Xhenova dhe më tej pohoi se përgjegjësia bie mbi shërbimet informative të Beogradit.

"Po të na kishin informuar se do të vijnë banda të kriminelëve që do ta digjnin stadiumin, ndryshe do të silleshim", ka thënë Maroni, duke i quajtur qesharake akuzat në adresë të policisë italiane.
Shtuar më 14/10/2010, ora 15:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori