Manuel Valls: Jemi në luftë me terrorizmin, jo me Islamin
Kryeministri francez, Manuel Valls në një fjalim mbajtur në parlament tha se Franca është në luftë me terrorizmin dhe ekstremizmin dhe jo me Islamin.

“Franca nuk është në luftë me Islamin, por me terrorizmin”, tha Valls.

Ai paralajmëroi se shteti francez ka marrë masa sigurie me qëllim që mos të ketë më rrezik për ngjarje terroriste./albeu.com/

Shtuar më 13/01/2015, ora 19:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori