Mali i Zi po mban zgjedhje lokale në 11 komuna
Pëlqej
Në gjithsej dhjetë komuna të pavarura dhe një komunë të qytetit në Mal të Zi mbahen zgjedhje lokale, ku qytetarët do të zgjedhin autoritetet e tyre lokale.

Zgjedhjet mbahen në Podgoricë, Golubovc, Tivar, Savnik, Zabljak, Pljevlja, Plavë, Rozaje, Kolasin, Bijelo Polje dhe Danilovgrad. Të drejtë vote në zgjedhjet e sotme në 11 komuna kanë 306,722 qytetarë.

zgjedhjet në Podgoricë marrin pjesë koalicioni i tubuar rreth Partisë Demokratike Socialiste ku merr pjesë edhe Unioni Demokratik Shqiptar.
Shtuar më 27/05/2018, ora 17:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori