Mali, avionët francezë bombardojnë bazat e rebelëve
Avionet luftarakë francezë kanë bombarduar objektiva në veri të Malit, në vazhdën e përpjekjeve për të marrë nën kontroll edhe fortesën e fundit të rebelëve, Kidalin pas një ofensive tre javore.Rreth 30 avionë morën në shënjestër terrenet stervitore te militanteve si dhe qendrat e komunikimit perreth Tessalit -nje zone malore ne afersi te kufirit me Algjerine. Presidenti francez Francois Hollande eshte zotuar te ndihmoje ne rimekembjen e Malit pasi rebelet qe kontrollojne veriun e tij te jene mposhtur perfundimisht. /albeu.com/
Shtuar më 04/02/2013, ora 14:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori