Maduro nis përrallat për të mashtruar popullin e uritur
Pëlqej
Presidenti në largim Maduro po pvrdor metoda tipike diktatoriale pvr të mashtruar popullin e tij. Pas kërcënimeve se do t'i vrasë tashmë po tentohet manipulimi i tyre me përrallat e kapitalizmit dhe emperializmit, shkruan albeu.com.

Zëvendsja e tij Delcy Rodriguez është shprehur se SHBA po tenton që nëpërmjet ndihmave humanitare t'i vrasë popullin venezuelan pasi ushqimet e tyre kanë përmbajtje kancerogjene.

E megjithatë realiteti është se populli po vdes urie dhe SHBA po përpiqet tu dërgojë ushqime.

Tashmv vshtë e njohur metoda sesi qëndrojnë diktatorët në pushtet. Mjaton të akuzojnë shtetet demokratike me legjendat urbane të emberalizmit ose duke sjellë historira nga luftrat para shumë shekujsh./albeu.com/
Shtuar më 14/02/2019, ora 12:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori