E FUNDIT/ Zjarr te konviktet e Qytet Studentit, digjet banesa pranë tyre (VIDEO)
Macron i prerë: Rinegociimi i Brexit nuk është opsion
Boris Johnson do të takohet më Emmanuel Macron, disa orë pasi presidenti francez insistoi se rihapja e negociatave për Brexit nuk është opsion.

"Ne duhet të ndihmojmë britanikët të merren me këtë krizën e brendshme demokratike, Por nuk duhet të jemi peng të saj dhe as ta eksportojmë atë", tha Macron.

Të mekurën kancelarja gjermane Angela Merkel tha se tani e rëndësishme është që Mbretëria e Bashkuar të gjejë një plan që mund të funksionojë.

Johnson ka thënë se marrëveshja mund të arrihet nëse ka mjaftueshëm durim.

Shtuar më 22/08/2019, ora 16:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori