Luftimet, 131 të vrarë në Pakistan
Rreth 100 rebelë dhe 31 ushtarë mbetën të vrarë në luftimet në Luginën Tirah në veriperëndim të Pakistanit, njoftojnë zyrtarët në Islamabad. Sipas mediave, ushtria mori nën kontroll një pjesë të rajonit, të marrë nga talebanët muajin e kaluar.


Gjatë javëve të fundit, me dhjetëra mijëra njerëz kanë braktisur shtëpitë e tyre dhe ia kanë mbathur nga pushteti i talebanëve në rajonet fqinjë. /albeu.com/
Shtuar më 09/04/2013, ora 16:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori