Lufterat i kushtojne SHBA-ve 708 miliard dollar
Albeu.com
Për të qenë të gatshme në çdo konflikt të mundshëm global apo rajonale, si edhe për të finalizuar me fitore luftën në Irak apo Afganistan, Shteteve të Bashkuara të Amerikës iu duhen rreth 700 miliardë dollarë fonde të sigurta.
Një fakt i tillë parashikohet në dokumentin e buxhetit të vitit për SHBA-të, në të cilin buxheti i Pentagonit parashikon akordimin e 708 miliardë dollarëve me argumentin e dy strategjive të rishikuara, të cilat përbëjnë planin që i kushton prioritet të lartë fitores së luftërave në Irak dhe Afganistan dhe gadishmërisë për konfliktet e reja të mundshme.
Shtuar më 03/02/2010, ora 18:34
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori