Luftanija ruse kalon për herë të parë nën harkun e urës së Krimesë (VIDEO)
Luftanija ruse Azov ka kaluar për herë të parë nën harkun hekurudhor të urës masive Kerç Strait, aktualisht në ndërtim e sipër.

Ura pritet të lidhë Gadishullin e Krimesë me Rusinë kontinentale.
Gjatësia e hapësirës është 227 metra dhe pesha është 6,000 ton. Ajo është në një lartësi prej 35 metrash.

Pasi të përfundojë, Ura e Krimesë prej 19 kilometrash (12 milje) do të jetë një nga më të mëdhatë, të ndërtuara ndonjëherë në Rusi. /albeu.com/

Shtuar më 07/09/2017, ora 16:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori