Lufta dhe dhuna nuk sjellin paqen!
Ndërsa Amerika vazhdon të presë vendimin e Kongresit për sulmin në Siri, Papa Françesku bën një apel për paqe.

"Kurrë më luftë...Nuk është përdorimi i luftës dhe dhunës ajo që do të sjellë paqen,"- theksoi Papa,

Papa i ka bërë thirrje palëve në Siri që të "mos shikojnë interesat e tyre, por të marrin guximin dhe vendimin, që nëpermjete bisedimeve, të zgjidhin problemet".

"Me gjithë forcën time iu kërkoj palëve në konflikt të dëgjojnë zërin e ndërgjegjes së tyre"- ka apeluar Papa. /albeu.com/
Shtuar më 01/09/2013, ora 16:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori