Londra e shqetësuar se mos "i ikën" Skocia
Data 18 shtator po afron dhe në Skoci pritet të mbahet referendum nëse vendi do të pavarësohet apo do të jetë akoma nën Britaninë e Madhe.

Lidhur me këtë, ka folur edhe Mbretëresha Elisabeth II.

Ajo iu ka bërë thirrje votuesve skocezë "që të mendohen mirë" përpara se të votojnë, shkruan Rel.

Kjo është dhe një nga "shenjat" e frikës që ekziston në Londër për dobësimin e rolit të saj në rast pavarësie të Skocisë. /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2014, ora 11:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori