Londra dënon me burgim të përjetshëm autorin e sulmit pranë një xhamie
Personi, i cili mori përpara me një kamionçinë një grup myslimanësh në afërsi të xhamisë në Finsbury Park në Londër në korrik 2017, ku mbeti i vrarë një burrë dhe të plagosur 12 të tjerë, u dënua sot me burgimpërjetshëm.

Darren Osborne, shtetasi 48 vjeç nga Uellsi, kërkoi pafajësi me arsyetimin se ishte thjesht pasagjer i furgonit, i drejtuar nga një burrë tjetër.

Dënimi i tij u shoqërua pa masa lehtësuese. /albeu.com/
Shtuar më 02/02/2018, ora 16:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori