LIVE/ Vullkani më aktiv i Evropës, Etna shpërthen në Siçili (VIDEO)

Vullkani më aktiv në Evropë, Etna i cili ndodhet në bregdetin lindor të Sicilisë, në afërsi të Mesinës dhe Katanijës në Itali, ka nisur shpërthimin.

Më herët vullkani që zjentë përbrenda, filloi të nxirrte avull të nxehtë dhe tym në sipërfaqe duke paralajmëruar kështu shpërthimin.

Mediat italiane po transmetojnë live pamje nga vullkani më agresiv në Evropë, pamje këto që mund t’i ndiqni më sipër. /albeu.com/

Shtuar më 28/02/2017, ora 18:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori