Lironi të burgosurit politikë,edhe ish-presidentin Morsi
Shtetet e Bashkuara ftojnë autoritetet egjiptiane t’i japin fund burgosjes me karakter politik dhe të lirojnë brenda limiteve të ligjit, liderët e burgosur politikë.

E pohon këtë sekretari i Shtetit, John Kerry. Mes liderëve në burg edhe ish-presidenti egjiptian, Mohamed Morsi. /albeu.com/
Shtuar më 28/07/2013, ora 10:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori