Lirohen 565 të burgosur nga Abu Garib
Albeu.com
Autoritetet e Irakut dhe të Shteteve të Bashkuara sot kanë shpallur lirimin e 565 të burgosurve nga burgu Abu Ghraib në Bagdad, për të shënuar festën myslimane më vonë këtë javë.Në kumtesën e ushtrisë amerikane thuhet se të burgosurit, që ishin liruar, nuk kishin bërë krime serioze.
Shtuar më 02/11/2005, ora 16:56
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori