Lindje e Mesme, perleshje ne Malin e Shenjte
Albeu.com
Policia izraelite dhe besimtarët palestinezë u përleshën mes tyre në Malin e Shenjtë, i njohur për myslimanët si Haram Al Sharif, në Jeruzalem. Të paktën 15 persona u arrestuan dhe 34 të tjerë u plagosën.
Në këtë vend ndodhet xhamia Al Aksa dhe Muri i Lot1ëve, një vend i shenjtë për hebrenjtë.
Shtuar më 26/10/2009, ora 22:57
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori