Lindi vetëm 500 gramë, shihni sa ka ndryshuar foshnja 24 javëshe (FOTO LAJM)

Një fëmijë i mrekullueshëm i lindur vetëm 24 javësh është një nga fëmijët më të rrallë që mbijetojnë nga një lindje e tillë e parakohëshme.

Flynn Parry, tani 15 muajshe, kur lindi peshonte vetëm 500 gramë dhe nëna e tij Hoda Ali ishte vetëm 23 javëshe shtatzënë.

Fotot e të porsalindurit në spital tregojnë se ai ishte i madh sa dora e nënës së tij, gjysma e madhësisë mesatare e një të porsalinduri.

Nëna e tij Hoda, 36 vjeç, kujtoi: "Një mjek më tha:" Ai është një luftëtar të gjitha foshnjat e parakohshme janë luftëtare ". Ishte e vërtetë. Ai luftoi çdo ditë".

Duke sfiduar të gjitha parashikimet Flynn jo vetëm që jetoi, por ai u bë një foshnjë e gjallë.

"Është e mahnitshme ta shohësh atë tani," tha nëna e tij krenare. /albeu.com/

Shtuar më 07/11/2017, ora 13:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori