Lindi vetëm 3 muajsh, ky është fëmija që po sfidon mjekët (FOTO LAJM)

Foshnja me lindjen më të parakohshme që ka ndodhur ndonjëherë është duke sfiduar pritjet e mjekëve me shëndetin e saj.

Vajza e vogël u lind vetëm 21 javëshe në San Antonio, Teksas, në vitin 2014, përcjell albeu.com.

Nëna e saj, Courtney Stensrud, tani 35 vjeç, u shtrua në spital me një infeksion të placentës, ndërsa mjekët i thanë që duhej të abortonte pasi saj i kishin shpërthyer membranat në vetëm tre muaj shtatëzani.

Por tani, kundrejt të gjitha mosmarrëveshjeve, vajza e vogël po rritet cdo ditë e më shumë dhe shkon në kopësht.

Nuk ka probleme shëndetsore dhe po i kalon shumë mirë të gjitha testet zhvillimore si çdo fëmijë tjetër i moshës së saj. /albeu.com/

Shtuar më 09/11/2017, ora 13:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori