Lindi pa gjysmën e fytyrës, vajza buzëqesh për herë të parë
Një vajzë gjashtë vjeçare, e lindur pa gjysmën e fytyrës, ka buzëqeshur për herë të parë në jetën e saj pas një operacioni të gjatë në Londër.

Vajza nga Rusia është kthyer e lumtur në shtëpinë e saj, dhe iu bashkua familjes që r ptiyi me shumë dashuri.

Ajo qëndori prej tre muajsh në spital, dhe rezultati i ka kënaqur të gjithë.

Darina ka një gjendje të rrallë dhe ndoshta unike që do të thotë se ajo ka lindur pa buzë dhe mjekër, duke i bërë fëmijët e tjerë të “trembeshin prej saj”.

Në gjashtë vitet e saj, ajo ka pësuar probleme akute duke ngrënë dhe nuk mund të flasë siç duhet për shkak të gjendjes së saj.
Shtuar më 16/10/2019, ora 16:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori