Liga Arabe u bëri thirrje militantëve në Irak t'i lirojnë tre gazetarët rumunë
Albeu.com
Kreu i Ligës Arabe u bëri thirrje militantëve në Irak t'i lirojnë tre gazetarët rumunë dhe përkthyesin e tyre.Sekretari i përgjithshëm Amr Moussa, në deklaratën e tij me shkrim, tha se rrëmbimi i civilëve dhe kërcënimi i tyre me vdekje është i papranueshëm nga të gjitha ligjet qiellore dhe parimet njerëzore.
Përkthyesi i gazetareve rumunë ka ka shtetësi irakiane, amerikane dhe rumune.
Shtuar më 26/04/2005, ora 18:53
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori