Lidh femijen per te shkuar ne pune
Albeu.com
Imazhet që vijnë nga Kina janë shokuese: një fëmijë i lidhur me zinxhirë nga i ati në një shtyllë në rruge, teksa ky i fundit shkonte në punë. Por duket se kjo skenë për shumë kinezë pa pagë fikse, është e zakonshme, duke ...... përbërë një mënyrë për të evituar që fëmijët e tyre të rrëmbehen dhe të shiten nga kriminelë të mundshëm.

Chen Chianliu u detyrua të ndërmerrte një akt të tillë për t’u siguruar që vogëlushit Lao Lu nuk do t’i ndodhte ndonjë gjë e keqe.

Vetëm katër muaj më parë kësaj familjeje iu zhduk vajza e tyre katër vjeçe, pas një momenti shkujdesjeje dhe nuk u gjend më.
Shtuar më 05/02/2010, ora 18:13
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori