Lideri i ISIS së bashku në fotografi me senatorin amerikan McCain
Një foto e publikuar në disa faqe arabe ku shihet në një takim lideri i ISIS Ebu Bekër el-Bagdadi dhe senatori amerikan John McCain ka habitur gjithë opinionin.

Sipas mediave, fotografia është e një takimi të realizuar në vitin 2013 gjatë luftimeve të ashpra që po zhvilloheshin në kufirin Turqi-Siri, transmeton Portali Albeu.com.

Fotografia sikur vërteton pretendimet e Snowden i cili pati deklaruar se lideri i ISIS, El-Bagdadi është spiun i Mosadit. /albeu.com/
Shtuar më 12/08/2014, ora 18:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori