Liderët botëror dënuan sulmet në Egjipt
Albeu.com
Liderët botërorë kanë dënuar sulmet me bombë në qytetin Dahab në Egjipt, ku u vranë 23 persona, përfshirë tre të huaj një rus, një zviceran dhe gjerman, ndërsa 62 të tjerë u plagosën.Presidenti amerikan George Bush i cilësoi sulmet një "akt të urryer" sulmin e ka dënuar edhe Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Kofi Anan e të tjerë.

Shtuar më 26/04/2006, ora 09:00
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori