Libia rrezikohet nga Al Kaeda
Ministri i Brendshëm italian, Roberto Maroni duke iu referuar situatës së Mesdheut ka thënë se në Libi ka një rrezik të madh infiltrimi i terroristëve.
Inteligjenca italiane ka nuhatur një lidhje mes Al Kaedës dhe Magrebit Islamik

“Në situatën aktuale të paqendrueshmërisë së Libisë është real rreziku i infiltrimeve terroriste”.
“inteligjenca italiane ka zbuluar lidhje mes Al Kaedës dhe Magrebit islamik”.- ka deklaruar Maroni
Shtuar më 02/03/2011, ora 10:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori