“Libia do të kthehet në vullkan”
Libia do të kthehet në “vullkan llave dhe zjarri”. Kështu ka deklaruar zëdhënësi i kolonelit Muamar Gadafi. Zëdhënësi i Gadafit, gjithashtu ka njoftuar se forcat besnike të regjimit kanë zënë rob katër persona “të nivelit të lartë” nga Katari dhe një shtetas të Emirateve të Bashkuara Arabe.

“Regjimi i Gadafit mund të rezistojë për muaj apo vite me radhë”, deklaroi zëdhënësi.
Shtuar më 24/08/2011, ora 11:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori