Lentet e kontaktit e lanë të verbër përgjithmonë (FOTO LAJM)

Claire Wilkinson, 38 vjeç, nga Brisbane, u verbua pasi një parazit ishte fshehur në lentet e saj të kontaktit, përcjell albeu.com.

Verbimi iu shkaktua nja një parazit që quhet akatthaveeba keratitis (AK), i cili infektoi sytë e zonjës dhe i shkaktoi asaj shumë probleme shëndetsore.

Zonja u mundua shumë nëpër Klinika për ta larguar infeksionin mikroskopik por edhe pas shumë trajtimeve nuk arriti të vriste, të cilin ajo e ndien duke u zvarritur nëpër syrin e saj. /albeu.com/




Shtuar më 20/09/2017, ora 16:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori