Lajmi i keq për liderin e Sirisë, Spanja i konfiskon të gjitha pasuritë e Assadit
Spanja ka kofiskuar të gjithë pasurinë e familjes së presidentit sirian, Bashar al-Assad.

Sipas medieve ndërkombëtare, mësohet se autoritetet spanjolle kanë akuzuar veçanërisht pasurinë e xhaxhait të tij Rifaat, në resortin turistik në Marbella.

"Kontrollet e kryera nga Garda Civile po ndërmerren më konkretisht në portin luksoz në Puerto Banus (Andaluzi). Kjo për shkak të një hetimi të hapur në Francë ndaj Rifaat al-Assad për fshehje, përvetësim fondesh publike dhe pastrim parash", përcjellin mediet ndërkombëtare. /albeu.com/
Shtuar më 05/04/2017, ora 10:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori