LAJM I FUNDIT/ Sulm terrorist në Turqi, tentohet hyrja në komisariatin e policisë (FOTO & VIDEO)

Pëlqej
Turqia goditet sërish nga një sulm tjetër terrorist. Mësohet se persona ekstremistë kanë tentuar të hyjnë në godinën e Drejtorisë së Policisë në Gaziantepi, ndërsa për pasojë u plagos rëndë një polic.

CNN turk shkruan se njëri prej terroristëve, që kishte bombë në trup, mbeti i vrarë.

Son dakika: Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde çatışma

Në vendin e ngjarjes u dërguan menjëherë përforcime, në mesin e të cilëve edhe ekipe të forcave të ndërhyrjes së shpejtë, si dhe punonjës të shëndetësisë. Në zonë vazhdon operacioni për kapjen e terroristit apo të terroristëve të tjerë, që arritën të arratisen nga vendi i ngjarjes. /albeu.com/

LAJM I FUNDIT/ Sulm terrorist në Turqi, tentohet hyrja në komisariatin e policisë (FOTO & VIDEO)

Shtuar më 10/01/2017, ora 14:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori