Lagarde: Monti, një njeri që ka bërë një revolucion
Drejtoresha e Fondit Monetar Ndërkombëtar intervistë mbi krizën ekonomike në Evropë në “The Guardian” ka vlerësuar punën e bërë deri më tani nga kryeministri itallian Mario Monti. Sipas Lagarde, Monti është një njeri që ka bërë një revolucion, duke ndryshuar situatën në Itali e duke u dhënë tregjeve dhe njerëzve shpresë.

“Është një situatë e cila u ndryshua nga një njeri, ikja e Berluskonit dhe ardhja e Montit ndryshoi situatën. Monti është i përkushtuar dhe nuk i intereson e ardhmja e tij politike, bën punën e tij ndryshon perceptimin dhe rikthen besimin, edhe kjo është një shenjë shprese” ka thënë Lagarde. /albeu.com/
Shtuar më 26/05/2012, ora 10:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori