Lagarde kërkon më shumë reforma ekonomike
Shefja e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Kristinë Lagarde ka kërkuar ndërmarrjen e më shumë reformave nga ana e vendeve anëtare të Bashkimit Europian. Gjatë një vizite në Pekin Legarde tha se vendet e zhvilluara duhet t`i forcojnë sistemet e tyre financiare dhe t`u bëjnë ballë borxheve të mëdha.

Ndërsa ka kërkuar gjithashtu që këto vende të reduktojnë cënueshmërinë e tyre ndaj goditjeve të jashtme. /albeu.com/
Shtuar më 18/03/2012, ora 12:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori