La pas djalin dy vjeç, ndahet nga jeta në moshë të re Princesha e Austrisë (FOTO LAJM)

Ka humbur jetën në moshën 31 vjeçare Princesha e Austrisë, Maria Galitzine. Mediat e huaja shkruajnë se për pak ditë ajo do të festonte ditëlindjen e 32-të.

Princesha ka pësuar aneurizmë kardiake dhe ka lënë pas të birin 2-vjeçar">2-vjeçar, Maxim.

Ajo ka ndërruar jetë me datë 4 Maj dhe është çuar në banesën e fundit me datë 8 Maj, në pjesën ortodokse të varrezave të parkut “Westheimer”.

Një zëdhënës i “Perandorit Karl League”- një organizatë kushtuar perandorit Karl 1, i cili mbretëroi në Austri-Hungari nga 1916-1918, ka konfirmuar lajmin.

Maria ishte martuar në vitin 2017 me një kuzhinier në Houston, Rishi Roop Singh dhe kishin së bashku një djalë 2-vjeçar">2-vjeçar, Maxim.
Shtuar më 15/05/2020, ora 08:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori