Ky është heroi që tentoi t'i marrë armën terroristit që sulmoi xhamitë
Terroristi, Branton Tarrant vrau pa mëshirë sëbashku me celulën e tij 50 myslimanë gjatë ditës së djeshme në dy xhamiZelandën e Re.

Ai e transmetoi live sulmin e tij terrorist dhe në momentin kur kishte hyrë në xhami duke qëlluar, në të majtë të tij shfaqet një besimtar që tenton ta shtyjë, por pa sukses.

Në këtë moment terroristi i kthen armën dhe e vret pa mëshirë.

Mësohet se ky person është Naeem Rashid nga Pakistani, i cili jetonte prej shumë vitesh në Zelandën e Re.

Terroristi doli para gjykatës sot, ndërsa vendimi do të jepet pas disa javësh. /albeu.com/
Shtuar më 16/03/2019, ora 10:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori