Kuvajti, urdhër ambasadorit iranian të largohet nga vendi brenda 48 ditëve
Kuvajti ka urdhëruar ambasadorin iranian të largohet nga vendi brenda 48 ditëve, raporton agjencia e lajmeve e Iranit, ISNA.

Vendimi vjen pas një mosmarrëveshjeje diplomatike mes dy shteteve.

Kuvajti ka njoftuar, për shkak të presionit të politikave ndërhyrëse saudite dhe akuzave të pabaza për përzierjen iraniane, se Alireza Enayati, ambasadori iranian në Kuvajt, duhet patjetër të largohet nga vendi brenda 48 ditëve,” raporton ISNA.

Sot paradite, Kuvajti e urdhëroi Iranin ta pakësojë stafin në Ambasadë dhe t’i mbyllë zyrat teknike. /albeu.com/


Shtuar më 20/07/2017, ora 16:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori